2012-2013

  • Tabel cu elevii calificaţi la Olimpiada de Matematică etapa pe sector

    Nr. Nume şi prenume Clasa Numele şi prenumele
    profesorului îndrumător

    1

    Chirigiu Cristian 5A Butnaru Carmen

    2

    Beţ Adrian 5B Bondoc Octavian

    3

    Chiriac Ana Maria 5B Bondoc Octavian

    4

    Pieleanu Mihnea 5B Bondoc Octavian

    5

    Turcu Sara 5B Bondoc Octavian

    6

    Dude Andreea 6B Butnaru Carmen

    7

    Marcu Alina 6B Butnaru Carmen

    8

    Marcu Ana Maria 6B Butnaru Carmen

    9

    Iorga Cristina 7A Bondoc Octavian

    10

    Diaconescu Vlad 8A Bondoc Octavian

    11

    Luţu Alexandru 8A Bondoc Octavian

    REZULTATE Olimpiada Matematica sector feb 2013

  • TABEL NOMINAL CU ELEVII CALIFICAŢI LA OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ

    ETAPA PE ŞCOALĂ

    An şcolar 2012-2013

     CLASA a V-a

    1. Chiriac B. Ana Maria              108    puncte
    2. Vlaicu Vlad                             108    puncte
    3. Simion C. Valentin                 106    puncte
    4. Matei G. Daniel                      105,5 puncte
    5. Demetrescu D. Gloria            102,5 puncte
    6. Beţ I. Adrian                           102    puncte
    7. Păun G. Alexandra                 102    puncte

     

    CLASA a VI-a

    1. Marcu T. Ana Maria                111 puncte
    2. Dude F. Ionela Andreea         105 puncte
    3. Dumitrăşcuţă C. Alexandra    100 puncte
    4. Stan V. Adrian                        100 puncte

     

    CLASA a VII-a

    1. Oprea M. Alina Mariana                     112 puncte
    2. Iorga D Maria Cristina                        110 puncte
    3. Petcu M. Maria Magdalena                 110 puncte
    4. Marcu I. Elena Daniela                       110 puncte
    5. Dragomirescu D. Oana Alexandra      109 puncte
    6. Moraru G. Diana                                 102 puncte

     

    CLASA a VIII-a

    1. Ciobanu N. Gabriela                           105 puncte
    2. Bărbulescu D. Elena Cătălina             102 puncte
    3. Diaconescu M. Vlad                           102 puncte
    4. Nişulescu A. Laura                             101 puncte
    5. Luţu M.D. Alexandru                         100 puncte
    6. Oţelea C. Roberta Theodora               100 puncte

     

    Director,                                             Responsabil comisie metodică,

    Prof. Ţăpîrdea Daniela                                    prof. Panţucu Ioana

  • TABEL NOMINAL

    cu elevii calificaţi la Olimpiada de limba engleză

    clasa a VIII-a, an şcolar 2012-2013

    NR. CRT

    NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI

    INIŢIALA TATĂLUI

    MEDIA

    PROF. ÎNDRUMĂTOR

    1

    OŢELEA ROBERTA THEODORA

    C.D.

    87 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

    2

    SOMANDRU MARIA ALEXANDRA

    LC.

    87 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

    3

    LUŢU ALEXANDRU

    M.D.

    86 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

    4

    CARAMAVROV IOANA

    F

    84 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

    5

    CRISTEA MIHAI

    M

    82 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

    6

    BĂRBULESCU ELENA CĂTĂLINA

    D.

    82 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

    7

    SANDU MIHAI MĂDĂLIN

    D

    82 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

    8

    EL ABED RIZKALLAH

    R

    81 puncte

    STANCANA ANA MARIA

    9

    MARIN ROXANA CRISTIANA

    V

    80 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

    10

    DIACONESCU VLAD

    M

    80 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

    TABEL NOMINAL

    cu elevii participanti la Olimpiada de limba engleză clasa a VII-a, an şcolar 2012-2013

    NR. CRT

    NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI

    INIŢIALA TATĂLUI

    MEDIA

    PROF. ÎNDRUMĂTOR

    1

    BÂŢĂ ANDRA VICTORIA

    T

    86 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

    2

    PÎRVULESCU MIHAI

    V

    86 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

    3

    PETCU MARIA MAGDALENA

    M

    82 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

    4

    KORNER EDUARD

    R

    81 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

    5

    IORGA MARIA CRISTINA

    D

    80 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

    6

    VASILE OCTAVIAN ANDREI

    V

    80 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

    7

    PÎNDARU ALEXANDRU

    I

    80 puncte

    BĂLĂŞOIU DIANA

  • ELEVII CALIFICAŢI LA OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ, ETAPA PE ŞCOALĂ

    ŞI CARE VOR PARTICIPA LA ETAPA PE SECTOR

    Clasa a VII-a  L 2

    Nr. crt

    Şcoala

    Nume, prenume elev

    Clasa

    Normal / intensiv / bilingv

    Nume, prenume profesor care a pregătit elevul

    1

    Şcoala Gimnazială Sf. Constantin şi Elena

    DRAGOMIRESCU D. OANA ALEXANDRA

    VII A

    NORMAL

    DRĂGUŞIN ELENA

    2

    PETCU M. MARIA MAGDALENA

    VII A

    NORMAL

    DRĂGUŞIN ELENA

     

    CLASA a VIII-a  L 2

    Nr. crt

    Şcoala

    Nume, prenume elev

    Clasa

    Normal / intensiv / bilingv

    Nume, prenume profesor care a pregătit elevul

    1

    Şcoala Gimnazială Sf. Constantin şi Elena

    CARAMAVROV F. IOANA

    VII A

    NORMAL

    DRĂGUŞIN ELENA

  • ELEVII PARTICIPANŢI LA OLIMPIADA DE EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ FAZA PE SECTOR 02.02.2013

    DE LA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.174 “CONSTANTIN BRANCUSI”

     

    Clasa a V-a

    1. DRĂGHICESCU LAVINIA
    2. GRIGORESCU VLAD

    Clasa a VI-a

    1. DOBRE RADU
    2. TĂNASE CIPRIAN

    Clasa a VII-a

    1. PANDELEA RĂZVAN
    2. HOGEA IONUŢ

    Clasa a VIII-a

    1. SANDU MIHAI MĂDĂLIN
    2. TOCOIANU CĂTĂLIN ANDREI
  • TABEL NOMINAL CU ELEVII CALIFICAŢI LA CONCURSUL INTERDISCIPLINAR “  POEZIE”

    ETAPA PE ŞCOALĂ

     

     

     

    CLASA a V-a

     

    1. Chiriac B. Ana Maria              124,5    puncte
    2. Beţ I. Adrian                           124      puncte

     

     

    CLASA a VI-a

     

    1. Bercaru M. Ana Teodora        105,5 puncte
    2. Stan V. Adrian                        105,5 puncte
  • Tabel cu elevii din Şcoala Gimnazială “Sf. Constantin şi Elena” care au obţinut premii la “Olimpiada Creativităţii-limba engleză”:

    Nr. crt.

    Unitatea de învăţământ

    Numele şi prenumele elevului

    Clasa

    Disciplina

    Premiul – etapa

    (ex. I –Nationala)

    Numele şi prenumele profesorului îndrumător

    1

    Şcoala Gimnazială “Sf. Constantin şi Elena”

    Marin Roxana

    VII

    Lb. engleză

    Premiul III

    Sector

    Bălăşoiu Diana

    2

    Bărbulescu Elena Cătălina

    VII

    Lb. engleză

    Menţiune Sector

    Bălăşoiu Diana

    3

    Luţu Alexandru

    VII

    Lb. engleză

    Menţiune Sector

    Bălăşoiu Diana

    4

    Mărginean Nora

    VIII

    Lb. engleză

    Premiul II Sector

    Bălăşoiu Diana

    5

    Vintilescu Alexandra

    VIII

    Lb. engleză

    Premiul II Sector

    Bălăşoiu Diana

    6

    Gorun Ruxandra

    VIII

    Lb. engleză

    Premiul III Sector

    Bălăşoiu Diana

    7

    Ivaşcu Mihai

    VII

    Lb. engleză

    Premiul III Sector

    Bălăşoiu Diana

    8

    Mărginean Nora

    VIII

    Lb. engleză

    Premiul I Municipiu

    Bălăşoiu Diana

     

    Tabel cu elevii din Şcoala Gimnazială “Sf. Constantin şi Elena” care au obţinut premii la “Olimpiada Limbă şi comunicare ”:

    Nr. crt.

    Unitatea de învăţământ

    Numele şi prenumele elevului

    Clasa

    Disciplina

    Premiul – etapa

    (ex. I –Nationala)

    Numele şi prenumele profesorului îndrumător

    1

    Şcoala Gimnazială “Sf. Constantin şi Elena”

    Mărginean Nora

    VIII

    Lb. română

    Menţiune

    Municipiu

    Daniela Ţăpîrdea

    2

    Ivaşcu Mihai

    VIII

    Lb. română

    Menţiune Municipiu

    Daniela Ţăpîrdea

    3

    Oprea Alina

    VI

    Lb. română

    Menţiune Municipiu

    Daniela Ţăpîrdea

    4

    Stan Adrian

    V

    Lb. română

    Menţiune Municipiu

    Daniela Ţăpîrdea

    5

    Gorun Ruxandra

    VIII

    Lb. română

    Menţiune Sector

    Daniela Ţăpîrdea

    6

    Ciobanu Gabriela

    VII

    Lb. română

    Menţiune Sector

    Daniela Ţăpîrdea

    7

    Dragomirescu Oana

    VI

    Lb. română

    Menţiune Sector

    Daniela Ţăpîrdea

    8

    Moraru Diana

    VI

    Lb. română

    Menţiune Sector

    Daniela Ţăpîrdea

  • REZULTATELE CONCURSULUI PROEDUCAŢIA

    Limba română * Matematică * Ştiinţe * Limba engleză

    Nr crt

    Participant

    Concurs

    Clasa

    Puncte

    Premiul

    1

    BRANDABUR MIRUNA

    MATEMATICA

    1 A

    102

    PREMIUL III

    2

    NENCIU DAVID

    ROMÂNĂ

    1 A

    101

    MENŢIUNE

    3

    CONSTANTINESCU MIHAELA

    ENGLEZĂ

    2 A

    101

    MENŢIUNE

    4

    DINU FLORIN

    MATEMATICĂ

    2 C

    95

    MENŢIUNE

    5

    GRIGORE ADELA

    MATEMATICĂ

    2 C

    102

    PREMIUL III

    6

    ALEXANDRU RAREŞ CRISTIAN

    MATEMATICĂ

    3 A

    95

    MENŢIUNE

    7

    FLOREA ADRIAN

    ŞTIINŢE

    3 A

    95

    MENŢIUNE

    8

    MOISE ELENA IOANA

    MATEMATICĂ

    3 A

    95

    MENŢIUNE

    9

    MOISE ELENA IOANA

    ŞTIINŢE

    3 A

    95

    MENTIUNE

    10

    MOLDOVANU IOANA

    ROMÂNĂ

    3 A

    101

    MENTIUNE

    11

    NITU CRISTIAN

    ROMÂNĂ

    3 A

    95

    MENTIUNE

    12

    URSEA DARIA

    ROMÂNĂ

    3 A

    104

    PREMIUL I

    13

    URSEA DARIA

    ENGLEZĂ

    3 A

    101

    MENTIUNE

    14

    URSEA DARIA

    MATEMATICĂ

    3 A

    95

    MENTIUNE

    15

    URSEA DARIA

    ŞTIINŢE

    3 A

    101

    MENTIUNE

    16

    DANILOV ALEXANDRA

    ROMÂNĂ

    4 A

    95

    MENTIUNE

    17

    ANGHEL ANA MARIA

    ROMÂNĂ

    4 A

    101

    MENTIUNE

    18

    APOSTOL TEODOR

    ROMÂNĂ

    4 A

    95

    MENTIUNE

    19

    CAPITANEANU STEFAN

    ROMÂNĂ

    4 A

    95

    MENTIUNE

    20

    CHAVEZ-LYNCH GEORGIANA

    ROMÂNĂ

    4 B

    95

    MENTIUNE

    21

    CONE COSTINA

    MATEMATICĂ

    4 A

    101

    MENTIUNE

    22

    COTEANU LIVIU

    ROMÂNĂ

    4 B

    101

    MENTIUNE

    23

    DANILOV ALEXANDRA

    ŞTIINŢE

    4 B

    95

    MENTIUNE

    24

    DIRDALA ANA MARIA

    ŞTIINŢE

    4 A

    95

    MENTIUNE

    25

    DUMITRESCU IANIS

    ROMÂNĂ

    4 C

    101

    MENTIUNE

    26

    DUMITRESCU IANIS

    ŞTIINŢE

    4 C

    101

    MENTIUNE

    27

    GROSU CĂTĂLINA

    MATEMATICĂ

    4 A

    101

    MENTIUNE

    28

    GROSU CATALINA

    ROMÂNĂ

    4 A

    103

    PREMIUL II

    29

    MAIANU DENISA

    ROMÂNĂ

    4 B

    95

    MENTIUNE

    30

    MIHAI SILVIA

    ENGLEZĂ

    4 B

    95

    MENTIUNE

    31

    PANA GEANINA

    ROMÂNĂ

    4 C

    101

    MENTIUNE

    32

    PANA GEANINA

    ŞTIINŢE

    4 C

    95

    MENTIUNE

    33

    PAUNA RARES

    ŞTIINŢE

    4 A

    95

    MENTIUNE

    34

    RADU SEBASTIAN

    ROMÂNĂ

    4 A

    95

    MENTIUNE

    35

    RADU SEBASTIAN

    ŞTIINŢE

    4 A

    95

    MENTIUNE

    36

    RADUCANU MIHAI

    ROMÂNĂ

    4 B

    95

    MENTIUNE

    37

    SAVULESCU LUCA

    MATEMATICĂ

    4 C

    95

    MENTIUNE

    38

    UTA GEORGIANA

    MATEMATICĂ

    4 A

    95

    MENTIUNE

    39

    UTA GEORGIANA

    ROMÂNĂ

    4 A

    101

    MENTIUNE

    40

    UTA GEORGIANA

    ŞTIINŢE

    4 A

    95

    MENTIUNE

    41

    ZLOTEANU ALEXANDRA

    ROMÂNĂ

    4 B

    101

    MENTIUNE


Ultima actualizare: 23 decembrie 2014 la 21:12